Arka Planı Göster/Gizle

ATATÜRK VE İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ-2019

Etkinlik Türü : KAMPLI YÜRÜYÜŞ
Etkinlik Tarihi : 13 Haziran 2019 , Perşembe
Etkinlik Süresi : 4 Gün 3 Gece
Katılımcı Limiti : 20 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 15
Konum : KASTAMONU / İNEBOLU
Not : ÜMİT TETİK SORUMLULUĞUNDA İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜNE KATILIM

Etkinlik Tanıtımı :

ATATÜRK VE İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ-2019

13-16 Haziran 2019 (Perşembe - Pazar)

 

İstiklal Yolu Yürüyüşü 2019

 

İnebolu'dan Kastamonu'ya

 

 

İstiklal Yolu, İnebolu sahilinden başlayıp Kastamonu ve Çankırı üzerinden Ankara’ya uzanan, Kurtuluş Savaşı boyunca İnebolu’ya deniz yoluyla gelen cephanenin kağnılarla cepheye ulaştırılmasında kullanılmış olan 340 km’lik yoldur...

 

Savaş boyunca İnebolu açıklarına gemilerle gelen cephane ve silahlar kayıklarla İnebolu’ya taşınmış, Kastamonu kadınları tarafından zor şartlarda cepheye taşınmıştır.

 

İstiklal Yolunun İnebolu-Kastamonu arası, Kastamonu il sınırları içerisindeki 105 km’lik bölümü Kastamonu Valiliği tarafından işaretlenerek yürüyüş yolu olarak düzenlenmiştir. 2006 yılından beri Kastamonu valiliği tarafından Kastamonu’dan İnebolu’ya uzanan “İstiklal Yolu ve Atatürk Yürüyüşü” düzenlenir.

 

Milli Mücadele yıllarında bütün halkımız bağımsızlığımız için mücadele vermiştir. Anadolu’nun pek çok kenti kasabası gibi İnebolu ilçemiz de gösterdiği fedakarlık ve kahramanlıklar sonucunda TBMM tarafından 1924 yılında İstiklal Madalyası ile ödüllendirilmiştir...

 

 

NOT : Yürüyüş boyunca çadır ve malzemelerin taşınması ve yemek temini Kastamonu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır. Yol masrafları katılımcılar tarafından karşılanmak zorundadır. Araç kiralandığı takdirde, bu aracın maliyeti katılımcılar arasında bölüşülecektir.

 

12 Haziran 2019 - Çarşamba gecesi başlayıp toplam 8 saat kadar sürecek yolculuğumuzun sonunda İnebolu’ya varmış olacağız.

13 Haziran 2019 - Perşembe sabahı yürüyüş başlayacak ve  16 Haziran 2019 - Pazar akşamı toplamda 105 km civarında yürünerek son bulacaktır. 

 

Program :

 

Kastamonu'dan-İnebolu'ya ATATÜRK VE İSTİKLAL YOLU yürüyüş programı aşağıdaki gibi olacaktır.

 

Gün-0; 12 Haziran 2019 - Çarşamba Akşam İstanbul'dan İnebolu'ya Hareket

 

22:00 İncirli Doğtaş
22:15 
Mecidiyeköy Yapıkredi
22:45 Kadıköy Evlendirme
23:00 E-5 Bostancı
23:30 E-5 Tuzla Köprüsü

 

Not : İnebolu'ya erken gelenler için 12 Eylül 2019 - çarşamba akşamı, Yakamoz tatil köyünde çadırlarını kurabilmeleri için yer tahsisi yapılacak ve 19:30 da akşam yemeği verilecektir.


Gün-1; 13 Haziran 2019 - Perşembe (İnebolu-Çuhadoruğu Yürüyüşü, 22.2 Km.)


Sabah saatlerinde İnebolu'ya varıyoruz ve saat 09:30 da İnebolu Türk ocağı karşısında yapılacak törene katılıyoruz ve ardından saat 10:00 da  yürüyüşümüz başlıyor.

 

12:30 da İnebolu yukarı çaylı köyünde, Kastamonu valiliği İl kültür turizm müd.lüğü tarafından sağlanan öğlen yemeğimizi yiyeceğiz. Molanın ardından günün geri kalan parkurunu kat ederek Çuhadoruğu Kamp alanımıza varacağız ve çadırlarımızı kuracağız.

 

İlk gün 22,2 km lik bir yürüyüş gerçekleştirmiş olacağız.  

 

Yine Kastamonu valiliği tarafından dağıtılan akşam yemeği 19:30 da kamp yerimizde verilecek.

 

 

06:30 Kalkış

07:30 Kahvaltı

09:30 - 10:00  İnebolu Türk ocağı karşısında yapılacak törenle birlikte yürüyüşün başlaması.

12:30 Öğle yemeği (İnebolu yukarı çaylı köyün)

18:00 Çuhadoruğu kamp alanına varış ve çadırların kurulması

19:30 Akşam yemeği

20:30 Grup temsilcileri ile bilgilendirme toplantısı (İstiklal yolu ve milli mücadele ile ilgili film gösterimi)

 

Gün-2; 14 Haziran 2019 - Cuma (Çuhadoruğu-Ecevithan Yürüyüşü, 24.4 Km)

Sabah 06:30 da kalkış.

07:00 da yapılacak kahvaltının ardından, saat 08:00 de toplamda 24,4 km olan yürüyüşümüze başlayacağız.

Yine 12:30 da öğle yemeğimizi yedikten sonra saat 17:30'a kadar yürüyüşümüze Ecevit Hanı Kamp alanına kadar sürdüreceğiz. Kamp alanında çadırlarımızı kurduktan sonra 18:30 da akşam yemeğimizi yiyeceğiz.


Gün-3; 15 Haziran 2019 - Cumartesi (Ecevithan-Halkacılar kamp alanı, 27.5
 Km)


06:30 da kalkış,

07:00 de kahvaltı olacak.

Yine 8:00 de yürüyüşümüz başlayacak.

12:30 da öğle yemeği molasının ardından saat 14:30 gibi Seydiler İlçesinde bulunan ve Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı tarafından yapılan Şerife Bacı anıtının açılış törenine katılacağız.

 

27,5 km yürüyüşümüzün ardından Halkacılar Kamp alanımıza varmış olacağız. Çadırlarımızı kurup kamp alanımıza yerleştikten sonra, 18:30 da akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

Gün-4; 16 Haziran 2019 - Pazar (Halkacılar-Kastamonu, 31.5 Km) 

Her zamanki gibi 06:30 kalkış,

07:00 kahvaltı,

08:00 yürüyüşümüz başlayacak.

Öğle yemeğimiz 12:00 de.

 

31,5 km lik yürüyüşümüzün ardından Kastamonu Cumhuriyet meydanında yürüyüş sonu bir tören düzenlenecek.

 

 • Yürüyüş esnasında  ambulans ve ring minibüsleri bizlerle birlikte parkurda olacaktır. Herhangi bir durumda yürüyüşü yarım bırakarak kamp alanına geçiş yapabilirsiniz. Kamp malzemelerimiz iki kamp arasında kamyonlarla taşınacak. Her gün farklı kamp alanlarında geceleyecek, sabah bütün malzemeler toplanıp kamyona teslim edilecektir.
 •  
 • Toplamda 105 km'lik bir yolla İnebolu'dan Kastamonu'na kadar inişli çıkışlı zor fakat muhteşem bir yürüyüş sonunda Türkiye'nin her yerinden gelen katılımcılarla birlikte, katılım sertifikanız ve kesinlikle onur duyacağınız Beyaz Şeritli İstiklal Madalyası sahibi olacaksınız.

 

ÖNERİLEN MALZEMELER VE ALMANIZ GEREKEN ÖNLEMLER...
 • Yanınıza eşya alırken lütfen çekinmeyin zaten kamyonlar taşıyacak.
 • Yürüyüş sırasında havanın yağışlı olması kuvvetle muhtemel. Gece sıcaklıkları ise 7 derecelere kadar düşebiliyor.
 • Kamp malzemeleri araçlarla taşınacaktır. Bunları koyduğunuz çantaları korumak için bir çuval veya çöp poşeti önerilebilir.
 
 
1.) Su geçirmez bileklikli treking botu ve yedeği. (yedek yoksa spor ayakkabı) Zorunludur.

2.) Tozluk ve iki adet baton. Zorunludur.

3.) Yağmura dayanıklı su geçirmez çadır. (Çamur olduğunda, çadırınızı rahat bir şekilde toplayıp temiz bir şekilde tekrar kurmak için altına sermelik naylon örtü alabilirsiniz. Çadırınızın nemini silip toplamanız için su çeken bir bez bulundurmanız tavsiye edilir) Zorunludur.

4.) Mat ve uyku tulumu. (En az 15 derecelik ve üstü tavsiye edilir) Zorunludur.

5.) Panço tipi yağmurluk ve basit bir yağmurluk. (Aşırı yağmur olabilir. Önemli) Zorunludur.

6.) Küçük günübirlik doğa yürüyüşü sırt çantası. (Yürüyüşte kullanacağınız hafif bir çanta tercih ediniz) Zorunludur.

7.) Kıyafetlerinizi koyacağınız küçük bir bavul hazırlayın. Çadır, uyku tulumu vb. eşyalarınızı ayrı bir çantaya koyunuz. Bu çantaları kamyona yüklerken çantalarınızı içine koyacağınız 2 büyük çuval alıp üzerine isminizi silinmeyen bir kalemle yazınız / bağlayınız. Aksi takdirde çantalar görevlilerce karga tulumba atıldığı için dağılıp, kopabilir lütfen uygulayınız. Çanta seçimi ve uygulama size ait ama önemle tavsiye edilir.

8.) İklim değişken olduğu için aşırı yağmur, rüzgar veya güneşe maruz kalabiliriz. Bu yüzden güneş gözlüğü, güneş kremi, geniş kenarlıklı şapka, fular, eşarp gibi güneşten koruyucu aksesuarları yanınıza alınız. İsteğe bağlıdır ama önemle tavsiye edilir.

9.) Hava sıcak da olsa geceler soğuk oluyor. Mutlaka polar tipi bir üst giysi, içinize de uzun kollu içlikler alınız. Önemli unutmayınız. Zorunludur.

10.) İklim değişken olduğu için kıyafetlerinizi dikkatli ve yürüyüşe uygun olarak seçiniz. Mutlaka yanınıza uzun kollu içlikler ve uzun kollu üstler alınız. Pantolonlarınızı uzun seçiniz, uzun yürüyüşler yaptığımız için kısa pantolon giyenlerde rüzgarlı alanlarda ciddi kas sıkışmasına bağlı ağrılar olabiliyor dikkat ediniz. Önemle tavsiye edilir.

11.) Bir çamaşır ipi ve bir kaç mandal alınız. Mutlaka kurutulacak bir şeyler oluyor. İsteğe bağlıdır. Tavsiye edilir.

12.) Çantanızda pratik çatal, bıçak, kaşık alınız zira yemekte verilenler plastik olduğundan kırılıyorlar. İsterseniz bir çay kupası ve termos alabilirsiniz. İsteğe bağlıdır. Tavsiye edilir.

13.) Kullandığınız ilaçlar varsa yedekleriyle yanınıza alınız vede rahatsızlığınız varsa rehbere mutlaka etkinlik öncesi bilgi veriniz. Zorunludur.

14.) Yara bandı, kas gevşetici ve ağrı kesici ilaç, kaslarınıza sürmek için kas gevşetici jel, burkulmalara karşı elastik sargı gibi kişisel acil sağlık kitinizi oluşturunuz. Olması gereken önemli malzemelerdir. Önemle tavsiye edilir.

15.) Yemek aralarında kan şekerinizi dengelemek için kuru meyve vb. atıştırmalıklar alınız. Bunları 4 günlük ayrı poşetleyiniz. Yanınıza fazla ağırlık yapacak şeyler almayınız. İsteğe bağlıdır. Tavsiye edilir.

16.) Molalarda bazı bölgelerde keneye karşı uyarılar olabilir. Lütfen uyunuz vede yanınıza hafif bir yer örtüsü alıp onun üzerine oturunuz veya uzanınız. Yürüyüş rotasından çıkmayınız. Başkaları kestirmeden gitse de rehberin gittiği yoldan gidiniz bazı alanlarda kene riski olduğu için yürüyüş yolumuz önceden kontrol ediliyor ve tespit edilen yerlerden geçmememiz için uyarılıyoruz lütfen dikkat ediniz. Uyarılara uymak zorunlu, örtü isteğe bağlıdır.

17.) Etkinlik boyunca grubunuzun sorumlusu sizinle ilgili olacak ama asıl rehber Kastamonu Turizim İl Kültür Müdürü Ö. Ziver Kaplan bey'dir. Lütfen genel kurallara ve programa uyalım. Zamanında çadırlarımızı toplayalım. Yürüyüşe başlama işareti verildiğinde kesinlikle bekleme olayı yoktur. O yüzden önce çadırınızı ve eşyalarınızı kamyona verip kahvaltınızı hazır olduğunuzda alınız. Kurallara uymak zorunludur.

18.) Başlangıçta ve bitişte törenler olacak. Tören sırasında herkes anlaşıp beyaz veya kırmızı tişört giyerse (hatta bunlar İstanbul tişörtleri olabilir) harika bir renk  uyumu oluyor ve milli mücadele ruhunu görselde yaşayabiliyoruz. Varsa yanınıza Türk bayrağı almayı unutmayınız. Yanınıza şapka veya bandana gibi kırmızı beyaz aksesuarlar alabilirsiniz. İsteğe bağlıdır.

 
 • Yazdıklarımız çok gelebilir ama bunları rahatınız için vede keşke bize de söyleseydiniz dememeniz için sizinle paylaşıyoruz. Zorunlu malzemelerin ve uymanız gerekenlerin dışında kişisel malzemeleri bulundurmak ve uyarılara uyup uymamak size bağlıdır.

 • HEPİMİZE MİLLİ MÜCADELE RUHUNU İÇİMİZDE HİSSEDECEĞİMİZ GÜZEL BİR ETKİNLİK DİLİYORUZ.

 

 

* Bu etkinliğimizde  diğer gruplardan gelecek katılımcılarla birlikte 25 kişinin altında olması durumunda, araç kiralaması yapılamayacaktır.

 
*Bu yürüyüş uzun olduğundan dolayı kondisyon gerektiren bir yürüyüştür. Katılımcılarımızın bu konuyu dikkate alması önemle rica olunur. 

 

Bu etkinliğin tüm koordinasyonları Ümit TETİK tarafından yapılacaktır.
Her türlü bilgi ve detay için Ümit TETİK (0536-360 30 31)


Araç Durak Bilgileri
12 Haziran 2019 - Çarşamba Akşamı
22:00 İncirli Doğtaş
22:15 
Mecidiyeköy Yapıkredi
22:45 Kadıköy Evlendirme
23:00 E-5 Bostancı
23:30 E-5 Tuzla Köprüsü


Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz...

 

pd ------------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ 

Maliyet : 

...

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

...

 

-pd-  

YEDEK KATILIM NOTU

Etkinlik dolu ise, üyelerimiz kendilerini etkinliğe yedek olarak yazdırabilirler. Asıl listeden veya misafirlerden birisinin etkinlikten çıkması halinde yedek listedeki üyemiz asıl listeye alınacak ve e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir...

POYRAZ DOĞA NOTU

Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde, kâr ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlenlendirilir...

Poyraz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü bireyleri “Doğada Çöp Bırakmaz!”. Etkinliklerinde arkadaşlarına saygı gösterir, sporcu ruhuyla grup disiplini içinde hareket eder. Doğa etkinliklerimizde öğle molalarımız haricinde sigara içilmez...

POYRAZ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

 • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

 • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

 • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

 • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

 • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

pd ------------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ pd

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız

Önemli uyarı;
Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde kar ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlendirilir...
 
"www.poyrazdoga.org" sitesi haricinde başka bir kanaldan yapılan etkinlik katılım bildirimleri dikkate alınmaz. Katılım bildirdiği halde etkinliğe gelmeyen veya etkinliğin başlamasına 48 saatten daha az bir süre kala, iptal talebinde bulunanlar etkinlik maliyetinin paylaşıma esas olan kısmını etkinlik sorumlusuna ödemek durumundadırlar...

Bu kapsamda; katılımcılarımızın, planlanandan bağımsız olarak, etkinliklerimiz süresince doğa ortamının sürpriz olumsuz şartlar yaratabileceğini, konaklanan tesislerin ve ulaşım araçlarının beklentileri karşılayamayabileceğini, rehber / etkinlik liderinin grubun güvenliği için programda değişiklikler yapabileceğini (iptal seçeneği dahil) mutlaka dikkate almalıdırlar. Bütün katılımcılardan grupla uyumlu hareket etmeleri beklenmektedir...
 
Etkinlik rehberi farklı bir uygulama yapmadığı sürece, doğa yürüyüşlerimizde, tütün mamullerinin ve alkollü içeceklerin tüketimi yasaktır...
 
Etkinliklerimiz, TÜRSAB A-8407 nolu Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi UGO Turizm tarafından gerçekleştirilmektedir...
 

Etkinlik Bilgileri

ETKİNLİK TAMAMLANDI

Reklam Alanı

Etkinliğe Katıl
ANS Dizayn internet hizmetleri
Copyright 2013, POYRAZ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ©    Versiyon 2.0
Soru Sor
Bizi Google+'da bulun