Arka Planı Göster/Gizle

KULA JEOPARK - UŞAK ULUBEY KANYONU - ESKİŞEHİR FRİG VADİSİ - KÜTAHYA AİZANOİ ANTİK KENTİ

Etkinlik Türü : YURTİÇİ KÜLTÜREL ETKİNLİK
Etkinlik Tarihi : 17 Mart 2018 , Cumartesi
Etkinlik Süresi : 2 Gün, 1 Gece
Katılımcı Limiti : 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Konum : KULA JEOPARK - UŞAK ULUBEY KANYONU - ESKİŞEHİR FRİG VADİSİ - KÜTAHYA AİZANOİ ANTİK KENTİ
Not : BU BİR KATILIM KONBTROL ETKİNLİĞİDİR

Etkinlik Tanıtımı :

KULA JEOPARK - UŞAK ULUBEY KANYONU - ESKİŞEHİR FRİG VADİSİ - KÜTAHYA AİZANOİ ANTİK KENTİ

17-18 Mart 2018 (Cumartesi-Pazar)

Manisa, Kula Volkanik Jeopark,

Uşak Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı, Cam Terastan Başlayan 5Km. Kanyon içi Doğa Yürüyüşü,

Kütahya Aizonai Antik Kenti,

ve

Eskişehir Frigya Ziyareti ve Midas'ın Kulaklarından başlayan 3Km. Doğa Yürüyüşü 

.....

  

 

Dikkat!..

Bu etkinlik maliyetin uygun olabilmesi nedeniyle katılım sayısı asgari 12 olunca kesinleşecektir.

...

Araçta yer tahsisi ön ödeme sıralamasına göre yapılacaktır.

...

 

 

17-18 Mart 2018 haftasonunda, uzun süredir gerçekleştirmeyi planladığımız, birkaç ziyaret noktasını bir araya getiren bir programı gerçekleştireceğiz. Bu program çerçevesinde mesafeler biraz uzun olsada, Türkiye'nin ilk ve tek, UNESCO onaylı volkanik jeoparkına tanık olacağız, Amerikadaki Arizona Kanyonları’ndan sonra dünyanın ikinci büyük kanyonu olarak bilinen, Uşak'ın Ulubey Kanyonlarını cam terastan seyredip, içinde kısada olsa bir kanyon doğa yürüyüşü yapacağız, günümüzden yaklaşık 4000 yıl öncesine tarihlenen ve pek az bilinen Kütahya'nın Aizonai antik kentini ziyaret edeceğiz, Frigya uygarlığının kulakları ile ünlü Midas'ının devasa anıtının ihtişamına tanık olup, antik kent içerisinde hafif bir doğa yürüyüşü yapacağız...

Program :

16 Mart 2018 - Cuma (İstanbul'dan Yola Çıkış)

Cuma gecesi saat 23:30'da ilk durak İncirliden hareket edilecek ve yolda vereceğimiz bir dinlenme molasının ardından yaklaşık 5,5-6 saatlik yolculuğumuzun ardından Kula'ya varacağız.

17 Mart 2018 - Cumartesi (Volkanik Jeopark, Ulubey kanyonu)

Cumartesi sabah vakitlice Kula'ya varıyoruz ve evinin bahçesinde kahvaltı hizmeti veren Fatih bey'in sofrasına misafir oluyoruz. Sabah kahvaltısı ve biraz dinlenmeyi müteakip Türkiye'nin ilk ve tek volkanik jeoparkını ziyaret etmek üzere harekete geçiyoruz.

Yanımıza yerel rehberimizide aldıktan sonra, şöhreti, antik Yunan Coğrafyacısı Strabon'un "Geographica" adlı eserinde Kula'yı "Katakekaumene" yani YANIK ÜLKE olarak tarif etmesinden beri iki bin yıldır artarak devam eden, yaklaşık 300km2 alanı kaplayan jeoparka geçiyoruz. Yürüyüş yollarını, seyir teraslarını takip ederek öğleden önceki tüm zamanımızı jeopark alanı ve jeopark müzesinde geçiriyoruz.

 

Manisa, Kula, Jeoparktaki Konilerden Bir Görünüm (Görsel Kaynak : Mehmet KESKİN, İÜ)

 

 - pd -

 

Kula ve çevresinde peri bacalarından karstik mağaralara, kanyonlardan volkan konilerine pek çok doğal miras bulunur. Üstün nitelikli jeolojik ve jeomorfolojik mirasın yanı sıra Kula, çok iyi korunmuş Osmanlı kent mimarisiyle zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir.

***

Kula’da günümüzden kabaca bir milyon yıl önce başlayan volkanik faaliyetler üç ana püskürme döneminin ardından nihayet günümüzden yaklaşık 10 bin yıl önce son patlamalarıyla Türkiye’nin en genç geniş ölçekli volkan topoğrafyalarından birini oluşturmuşlardır.

***

Kula’nın Jeopark ilan edilme sürecinin 10 yıllık bir geçmişi vardır. Bu süreçte muhtelif araştırmacılarca pek çok değerli eser ortaya koyulmuş olsa da planlama hataları ve tecrübe yetersizliği nedeniyle bu girişimlerin tamamı sonuçsuz kalmıştır. 

2011 yılında Kula Belediyesi himayesinde ve Jeopark uzmanı Dr. Erdal Gümüş koordinatörlüğünde hayata geçirilen “Kula Jeoparkı Avrupa Jeoparklar Ağı Başvuru Eylem Planı 2012” inisiyatifi neticesinde nihayet 4 Eylül 2013 tarihinde Kula Jeoparkı Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa ve UNESCO Jeoparklar Ağı üyesi ilan edilmiştir.

***

 

Jeopark ziyaretimiz tamamlanınca, Uşak Ulubey Kanyonu Tabiat Parkına doğru intikale geçiyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuğumuzun ardından Ulubey kanyonunun başındaki cam terasa varıyoruz. Cam terasın olduğu yerde her türlü ihtiyacı karşılayabilecek sosyal tesisler (restaurant, cafe, otopark, açık hava koltukları, wc vb.) mevcut. Burada kısa bir dinlenme ve fotoğraf molasından sonra kanyonun içine girip yaklaşık 3 saat süreli, 6-6,5 km.lik bir kanyon içi doğa yürüyüşü yapıyoruz. Parkur sonunda kanyondan çıkılan noktanın biraz dik olduğunu ve zorluk çekilebileceğini belirtmekte fayda var.

 

Uşak, Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı, Cam Terastan Görünüm (Görsel Kaynak : GE)

 

  

Gün sonunda Uşak merkezdeki otelimize geçiyoruz. Otele check-in yaptıktan sonra akşam beraberce çarşıya çıkıyoruz ve hem akşam yemeğimizi hemde çayımızı, kahvemizi içerek birazda Uşağı tanımaya çalışarak günü sonlandırıyoruz.

Konaklama Uşak Özgöbek Rönesans Hotelde. < www.ozgobekronesanshotel.com>

18 Mart 2018 - Pazar (Kütahya Aizonai Antik Kenti, Eskişehir Frig Vadisi, Midas Anıtı)

Pazar sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra vakitlice ayrılıyoruz ve Kütahya, Çavdarhiasr köyü yakınlarında bulunan Aizonia antik kentine hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuktan sonra varlığı günümüzden yaklaşık 4000 yıl öncesine tarihlenen antik kantin caddeleri, sütunları arasında dolaşıyoruz. Ünlü Zeus tapınağının şahaserliğine tanık oluyoruz.  Buradaki ziyaretimiz sona erince hızlıca toparlanıp tekrar yola koyuluyoruz. Bu kez kulakları ile ünlü Midas anıtına varabilmek için oldukça fazla yol alacağız.

 

Eskişehir, Yazılıkaya, Frigya, Midas Anıtı (Görsel Kaynak : BizEvdeYokuz.com)

 

 

Yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından önce Midas han'da öğle yemeği molası veriyoruz. Burada enerjimizi toplayıp, çay, kahve ile gezmeye hazır hale geliyoruz. Beş dk. gibi kısa bir yolculuktan sonra Midas anıtına varıyoruz. Frigya uygarlığının günümüze kadar gelebilen yaşam, şehir eserlerine bir doğa yürüyüşü eşliğinde tanık oluyoruz. Gezi sonunda muhtemelen hava kararırken İstanbula doğru yola çıkıyoruz.

 

Organizasyon: Bünyamin ŞAHİN (532-733 3671) 

Bu etkinlik kişi en az 11 kişi ile gerçekleştirilecektir.

 

Not(1): Rehber hava ve ortam şartlarına bağlı olarak programa uymakla birlikte programda düzenlemeler yapabilir.

Not(2): Bu etkinlik TÜRSAB A-1188 nolu seyahat Acente İşletme belgesi sahibinin organizasyonuyla gerçekleştirilmektedir.

Not(3): Katılımlarını kesinleştiren misafirlerimizin, etkinlik ön ödemesini (en geç 28 Şubat 2018 – Çarşamba mesai bitimine kadar) bildirilen hesaba yapmaları ve (JEOPARK, ad soyad) notu ile birlikte ödeme yaptıklarını (bilgi@poyrazdoga.org) e-posta adresine, organizasyon sorumlusuna sms, whatsapp, messenger vb mesajlar ile bildirmeleri gerekmektedir…

 

DİKKAT!...

MİSAFİRLERİMİZİN ARAÇTA OTURACAKLARI KOLTUK NUMARASI, ETKİNLİĞE KAYIT SIRASINA GÖRE OLACAK VE ETKİNLİK ÖNCESİ ARAÇ BİLGİLENDİRME SMS'İ İLE MİSAFİRLERİMİZE DUYURULACAKTIR.

 

ARAÇ İÇİNDE KOLTUK DEĞİŞİMİ ANCAK DİĞER MİSAFİRİMİZİN ONAYI İLE YAPILABİLİR. BAŞKALARININ HAKKINA SAYGI, SİZİN HAKKINIZA SAYGI KADAR ÖNEMLİDİR... 

 

Araç güzergahı ve durak kalkış saatleri :

16 Mart 2018 - Cuma gece hareket :

23:30 İncirli DOĞTAŞ
23:35 Cevizlibağ
23:45 Mecidiyeköy YapıKredi
00:00 Kadıköy Evlendirme
00:05 E-5 Göztepe
00:10 E-5 Kozyatağı Carrefour
00:15 E-5 Maltepe
00:20 E-5 Kartal

 

Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz... 

 

pd ------------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ 

Maliyet : 

- Bu etkinliğin maliyeti katılımcı sayısına göre 375TL-400TL'dir. 

 

Maliyete Dahil Olanlar :

- Programdaki tüm çevre gezileri,
- Özel araçla gezi süresince gerçekleştirilecek tüm transferler,
- 1 gece OK Lüks hotel konaklaması,
- Otelde pazar sabah kahvaltısı,
- Seyahat sigortası, acente maliyetleri.

Maliyete Dahil Olmayanlar :

- Öğle yemekleri,
- Tüm kişisel harcamalar,

- Milli park girişleri
- Müze ve ören yeri girişleri,
- Cumartesi sabah, öğle, akşam ve pazar öğle akşam yemekleri.
  

DİKKAT!...

Bu etkinlik, TÜRSAB A-1188 nolu Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Yurtiçinde gerçekleştirdiğimiz hem doğa sporları hemde kültürel gezi etkinliklerimizin tamamı TÜRSAB belgeli acente ile gerçekleştirilmektedir. 

Bu kapsamda her türlü günübirlik etkinliklerimizde kendi güvenliğimiz ve kurallar gereği araç, acente ve vergi masrafları, daha uzun süreli, konaklamalı etkinliklerimizde ise buna ilaveten misafirlerimizin sehayat sigortası, ek taşıt maliyeti vb masraflar maliyetlerimize dahil edilmektedir.

-pd-

YEDEK KATILIM NOTU

Etkinlik dolu ise, üyelerimiz kendilerini etkinliğe yedek olarak yazdırabilirler. Asıl listeden veya misafirlerden birisinin etkinlikten çıkması halinde yedek listedeki üyemiz asıl listeye alınacak ve e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir...

POYRAZ DOĞA NOTU

Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde, kâr ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlenlendirilir...

Poyraz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü bireyleri “Doğada Çöp Bırakmaz!”. Etkinliklerinde arkadaşlarına saygı gösterir, sporcu ruhuyla grup disiplini içinde hareket eder. Doğa etkinliklerimizde öğle molalarımız haricinde sigara içilmez...

POYRAZ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

  • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

  • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

  • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

  • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

  • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

pd ------------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ pd

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız

Önemli uyarı;
Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde kar ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlendirilir...
 
"www.poyrazdoga.org" sitesi haricinde başka bir kanaldan yapılan etkinlik katılım bildirimleri dikkate alınmaz. Katılım bildirdiği halde etkinliğe gelmeyen veya etkinliğin başlamasına 48 saatten daha az bir süre kala, iptal talebinde bulunanlar etkinlik maliyetinin paylaşıma esas olan kısmını etkinlik sorumlusuna ödemek durumundadırlar...

Bu kapsamda; katılımcılarımızın, planlanandan bağımsız olarak, etkinliklerimiz süresince doğa ortamının sürpriz olumsuz şartlar yaratabileceğini, konaklanan tesislerin ve ulaşım araçlarının beklentileri karşılayamayabileceğini, rehber / etkinlik liderinin grubun güvenliği için programda değişiklikler yapabileceğini (iptal seçeneği dahil) mutlaka dikkate almalıdırlar. Bütün katılımcılardan grupla uyumlu hareket etmeleri beklenmektedir...
 
Etkinlik rehberi farklı bir uygulama yapmadığı sürece, doğa yürüyüşlerimizde, tütün mamullerinin ve alkollü içeceklerin tüketimi yasaktır...
 
Etkinliklerimiz, TÜRSAB A-8407 nolu Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi UGO Turizm tarafından gerçekleştirilmektedir...
 

Etkinlik Bilgileri

ETKİNLİK TAMAMLANDI

Reklam Alanı

Etkinliğe Katıl
ANS Dizayn internet hizmetleri
Copyright 2013, POYRAZ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ©    Versiyon 2.0
Soru Sor
konteyner Bizi Google+'da bulun