Arka Planı Göster/Gizle

YEŞİLİN MERKEZİNE YOLCULUK; MACAHEL 2020

Etkinlik Türü : YURTİÇİ KÜLTÜREL ETKİNLİK
Etkinlik Tarihi : 21 Temmuz 2020 , Salı
Etkinlik Süresi : 8 Gün, 7 Gece
Katılımcı Limiti : 12 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 2
Konum : MACAHEL / ŞAVŞAT / BEYAZSU / YILDIZLI GÖL / GORGİT / MARAL / İNDATZVİNDA / NAÇADİREV / LEKOBAN / ARTVİN / KARADENİZ
Not : MACAHEL'İN ZOR ULAŞILIR YAYLALARI

Etkinlik Tanıtımı :

YEŞİLİN MERKEZİNE YOLCULUK; MACAHEL 2020

YEŞİLİN MERKEZİNE YOLCULUK ; MACAHEL

 

BU BİR DOĞU KARADENİZ YAYLALARI ORGANİZASYONUDUR

 

BU PROGRAM

KATILIMCILARIMIZIN 21 TEMMUZ 2020 - SALI,

SABAHTAN VE 10:00 ÖNCESİNDE TRABZON HAVALİMANINA ULAŞMALARI İLE BAŞLAR

VE

28 TEMMUZ 2020 - SALI,

EN ERKEN 20:00'DAN SONRA TRABZON'DAN EVLERİNE UÇUŞLARI İLE SONLANIR.

 

 

.*.*.

Dikkat!.. ; Bu bir ön ödemeli etkinliktir ve katılmayı talep eden misafirlerin ön ödemelerini yapmalarını müteakip katılımları kesinlik kazanacaktır...

.*.*.

 

 

Program Dahilinde Yayladan yaylaya Yapılacak Doğa Yürüyüşleri Kapsamında Gidilecek, Görülecek  Yerler ;

* Trabzon Sümela Manastır Ziyareti,
* Borçka Aralık Yaylası ve Lapera,
* Borçka Karagöl, Atanoğlu Yaylası'ndan Beyazsu Yaylasına Sırttan Yürüyüş,
* Beyazsu Yaylası, Yıldız Dağı Eteklerindeki Yıldızlı Göl'e Tırmanışı,
* Beyazsu Yaylasından Gorgit yaylasına İniş, Yağmur Ormanlarından geçiş ve Macahel,
* Macahel, Maral Şelalesi, İremit ve Macahel'in kalbine Yolculuk,
* Macahel, Fındık yaylası, İndatzvinda, Naçadirev Gölü ve Lekoban,
* İndatzvinda, Kuyruklu Göl Aşıtı, Merata Yaylası, Papart Ormanları Yürüyüşü, Şavşat Karagöl,
* Borçka, Murgul, Deliklikaya Şelalesi (Ormanın yüzüğü) ziyareti, Trabzon Geçişi,

 

İndatzvinda Geçidinden Merata Yaylası (Görsel Kaynak : Poyraz Doğa)

 


Not : Bölgeye, haftaiçi uçakla ulaşım daha ekonomik olduğundan program 21 Temmuz 2020 - salı sabah Trabzon'da başlayacak ve 28 temmuz 2020 - salı akşam Trabzon'da tamamlanacaktır. 

 

PROGRAM :

1nci Gün - 21 Temmuz 2020 - Salı (Trabzon, Arhavi, Borçka)

Sabah en geç saat 10:00 - 10:30'da Trabzon otogar ve havalimanında misafirlerimizle buluşup hareket ediyoruz. Yolculuk süresi yaklaşık 2,5 - 3 saat olup öğlen yemeği molamızı yolda vereceğiz. Günü dolu dolu değerlendirmek adına ilk olarak Sümela manastırını ziyaret edeceğiz. (Günün koşullarına göre bu ilk günkü ziyaret yeri değişiklik gösterebilir.) Müteakiben tekrar yola düşüyoruz ve gün sonunda konaklayacağımız, Borçka, Aralık köyüne doğru yolculuğa devam ediyoruz. Akşam konaklamamız Lapera Pansiyon'da.

 

2nci Gün - 22 Temmuz 2020 - Çarşamba (Borçka Karagöl, Atanoğlu Yaylası - Beyazsu Yaylası Yürüyüşü)

 

Sabah kahvaltısının ardından, Lapera'dan ayrılıyoruz ve güne Borçka Karagöl'ü ziyaret ile başlıyoruz. Dağların ve koyu çam ormanlarının arasındaki bir çanakta bulunan gölün etrafında doyasıya bir tur atıp, göle karşı çay içerek keyfimizi yaşıyoruz, bol özçekim fotoğrafları alıyoruz...

 

Gölden sonra ise aracımızla 1800 mt. yükseklikteki Atanoğlu Yaylasına çıkıyoruz. Yürümek isteyenlerle, yaklaşık 9-10 km'lik bir tarafı Gürcistan dağlarına, yaylalarına, diğer tarafı Karçal Dağlarına bakan muhteşem manzaralar eşliğinde, sırtlardan yapacağımız yürüyüşle 2300 metrede kurulu Beyazsu Yaylasına ulaşıyoruz. Yürümek istemeyenler aracımızla  Beyazsu Yaylasına ulaşabilirler. Geceyi Beyazsu'da yayla evinde geçiriyoruz...

 

NOT : Karadeniz yayla evlerinde, yatak, yemek, duş vb imkanların otel gibi olmayacağı misafirlerimizce dikkate alınmalıdır.

 

3ncü Gün - 23 Temmuz 2020 - Perşembe (Beyazsu Yaylası'ndan Yıldızlı Göl'e Çıkış) 

 

Beyazsu Yaylası, Yıldızlı Göl, 2583mt. (Görsel Kaynak : Poyraz Doğa)

 

 

Yayla tereyağı, balı, peyniri, sütü ve sobada pişen ekmeğimizle yapacağımız kahvaltımızın ardından, yaylanın eteklerine kurulduğu, Karçal Dağlarının yükseklerinde bulunan Yıldız Gölü'ne doğru yürüyerek yükselmeye başlıyoruz. “Ben kar suyunda da yüzerim” diyorsanız şort, mayo ve havlunuzu sakın yanınıza almayı unutmayın. Tabii 2800 metrelik sırtı aştıktan sonra. Akşam tekrar Beyazsu'dayız.

 

4ncü Gün - 24 Temmuz 2020 - Cuma (Beyazsu Yaylası'ndan Gorgit Yaylasına Yürüyerek İniş, Yağmur Ormanlarında Yürüyüş ve Macahel'e Giriş) 

Kahvaltı sonrasında Beyazsu yaylasından yürüyerek ayrılıyoruz. Karçal dağlarının gölgesinde, 1700mt.de, boyunuzu aşan yabani otların arasndan, ormanların üst sınırında kurulu Gorgit Yaylası'na doğru yapacağımız 3km'lik kısa bir iniş parkurumuz var.

Yol üstünde bizi dere, şelale ve çağlayanlar bekliyor. 400 yaşındaki ağaçların bulunduğu yaylada mola verip, Türkiye'nin yağmur ormanlarında yapacağımız 7km'lik benzersiz bir doğa yürüyüşü, herkesi kesinlikle farklı hissettirecektir. Sonrasında bizi bekleyen aracımıza binip Efeler Köyü üzerinden 350 – 400 mt. rakımdaki Macahel'e iniyoruz.

Geceyi bölgenin yerlisi Gürcü kökenli bir ailenin işlettiği, serender üzerine kurulu, bölgede zor rastlanacak konforu sağlayan bir pansiyondan geçiriyoruz. Hem Gürcü yemeklerine hemde tesisin ambiansı sizleri hayran bırakacaktır.

 

400 Yıllık Anıtsal Ağaçların Bulunduğu Gorgit Yaylasından,

Macahel Girişindeki Yağmur Ormanlarına Bakış (Görsel Kaynak : Poyraz Doğa)

 

 

 

5nci Gün - 25 Temmuz 2020 - Cumartesi (Macahel, Maral Şelalesi, İremit)  

Sabah kahvaltının ardından aracımızla Maral şelalesine devam edeceğiz. Araç ormanda belli bir yere kadar gidebiliyor. Aracımızdan indikten sonra yaklaşık yarım saatlik kısa bir yürüyüşün ardından Türkiye'nin 2nci büyük  şelalesi olan Maral'da yüzme molamız var. Üst kısımdaki tesisten şelalenin havuzuna inmek biraz meşakkatli de olsa, değiyor.

Şelalenin akan suyunun altında yüzmek isteyenler kesinlikle şort, mayo ve havlusunu unutmasınlar. Dönüş yolunda tarihi ahşap camileri ve Macahel merkez köyü ziyaret ediyoruz. Akşam konaklama için pansiyonumuza geri dönüyoruz.

 

6ncı Gün - 26 Temmuz 2020 - Pazar (Macahel, Fındık yaylası, İndatzvinda, Naçadirev Gölü, Lekoban)   

Kahvaltıdan sonra  aracımızla dağ yollarından yükselip Fındık Yaylasına ve oradanda İndatzvinda aşıtına (~2500mt.) çıkacağız. Aynı zamanda küçük bir geçiş yaylası olan İndatzvinda'da aracımızdan inip yaylanın soğuk sularından içeceğiz ve yine yaklaşık 4km.lik düz bir yürüyüşle bölgenin en büyük dağ gölü olan Naçadirev Gölü'ne yürüyeceğiz. Burada dinlenmek ve isteyenler için yüzme molamız var. Daha sonra gece konaklayacağımız Lekoban yaylasına yürüyüşümüz devam edecek.

 

Fındık yaylasından, İndatzvinda Geçinin Görünümü, 2345mt. (Görsel Kaynak : Poyraz Doğa)

 

 

NOT : Lekoban yaylasındaki pansiyon, bu muhteşem ve çok geniş dağlık coğrafyadaki tek konaklama yeri ve imkanlar kısıtlı. Misafirlerimiz yayla evlerinde, yatak, yemek, duş vb imkanların otel gibi olmayacağını dikkate almalıdırlar...

 

7nci Gün - 27 Temmuz 2020 - Pazartesi (İndatzvinda, Kuyruklu Göl Aşıtı, Meretta Yaylası, Papart Ormanlarında Yürüyüş, Şavşat Karagöl)    

Sabah kahvaltımızın ardından Lekoban'dan İndatzvinda'ya aracımızla çıkıp, Kuyruklu Göl aşıtına doğru yükselmeye başlayacağız. Kuyruklu göl'de mola verip Meretta Yaylasına doğru alçalmaya devam edeceğiz. Muhteşem manzaralar eşliğinde Papart ormanlarına iniş yolculuğumuz sürecek. Bizi bekleyen aracımıza binip. Mısırlı köyü ve Meydancık'tan  Şavşat'a ulaşıyoruz. 2. Karagölümüz olan Şavşat Karagöl'de  geceliyoruz.

 

8nci Gün - 28 Temmuz 2020 - Salı (Şavşat, Murgul, Delikkaya Şelale,  Trabzon)    

Bugün artık evlerimize dönüş günümüz. Sabah vakitlice Şavşat'tan ayrılıyoruz ve Trabzon'a yola çıkıyoruz. Ama hemen havaalanına gitmiyoruz. Borçka varınca yine yoldan çıkıp, Murgul kırsalında bulunan muhteşem bir şelaleyi görmeye gidiyoruz.

"Ormanın Yüzüğü" diye anılan bu şelaleye hayran kalacağız. Fazla büyük olmaya bir havuza sahip bu şelalede dileyenler yüzebilir. Günün en keyifli anlarını yaşadıktan sonra yola devam ediyoruz. 17:00 - 18:00 civarı Trabzondayız. Aracımız akşam bizleri havaalanına bıraktıktan sonra İstanbul'a uçuyoruz ve programı bitiyoruz.

 

Bu gezinin organizasyonu;

Katılımcıların (uçakla veya otobüsle) Trabzon'a kendi imkanları ile geliş ve yine Trabzon'dan dönüş ulaşımı,

* 7 gece yayla evi/pansiyon, tüm öğünler (öğlen kumanya) ve tüm transferler dahil,

* Yerel rehberlik hizmetleri şeklinde gerçekleştirilecektir.

  

 

İSTANBUL-TRABZON VE TRABZON-İSTANBUL ULAŞIM: (ÖNEMLİDİR!...)

Tüm katılımcıların 21 Temmuz 2020 – salı sabahtan, en geç 10:00-10:30 civarında Trabzon'a gelmiş olmaları beklenmektedir. Transfer aracımız uçak hariç Trabzon'a gelen misafirlerimizi, bildirmeleri durumunda Trabzon'da bulundukları yerden de alacaktır.

 

Etkinlik sonunda alacağınız Trabzon'dan uçak/otobüs dönüş biletinizi en erken 28 Temmuz 2020 - salı akşamı en erken 20:00'da Trabzon'dan hareket edecek şekilde olmalıdır. Daha erkene alınacak biletler için program gereği transfer aracı yetişemeyebileceğinden misafirlerimiz kendi imkanları ile gitmek durumunda kalacaklardır.  

  

TAVSİYE EDİLEN UÇAK SEFERLERİ : 

Gidiş : 21 Temmuz 2020 - Salı / İstanbul-Trabzon

*THY-TK2826 / 0530-0725 / İSTANBUL - TRABZON

*PGS-PC2812 / 0600-0745 / S.GÖKÇEN-TRABZON

*THY-TK2820 / 0645-0825 / İSTANBUL - TRABZON

*AJET-TK7422 / 0705-0845 / S.GÖKÇEN - TRABZON

*PGS-PC2814 / 0750-0935 / S.GÖKÇEN - TRABZONDönüş :  
28 Temmuz 2020 - Salı / Trabzon-İstanbul

*THY-TK2835 / 2100-2310 / TRABZON - İSTANBUL

*AJET-TK7435 / 2135-2325 / TRABZON - S.GÖKÇEN
*PGS-PC2819 / 2055-2240 / TRABZON - S.GÖKÇEN
*THY-TK2831 / 2245-0055 / TRABZON - İSTANBUL
 

Genel Koordinatör : Bünyamin ŞAHİN (0532-733 3671)

 

Rehberin Konaklama Notu :

Farklı yaylaevi/köyevi pansiyonlarında  konaklayacağız. Pansiyonlar korunaklı ahşap yapılar olup, bazıları sonradan pansiyona dönüştürülen, bölge sakinlerinin kendi evleridir. Odalar 2-4  kişilik yapılmıştır. Konaklayacağımız pansiyonlarda ortak bay ve bayan tuvaletleri, bay bayan duşları ve sıcak su mevcuttur. Sabah ve akşam yemeklerini bu pansiyonlarda yiyeceğiz. Öğlen yemeklerini aktiviteler sırasında kumanya olarak kendimiz yanımıza alacağız... 

 

Koordinatörün Konaklama Notu :

Geçen seneki Macahel programımızda maliyetin fazla yükselmemesi için ekonomik yerlerde kalmaya çalışmıştık.

Ne varki bazı yerlerde alıştığımız konfora standart seviyesinde dahi yaklaşamayınca bu sene birkaç dakika fazla yol giderek bölgenin sağlayabildiği üst seviye yerlerde rezervasyon yaptık. Bununla beraber 2500mt'de ve 100km çevresinde alternatifi olmayan yayla evleri için yapacak birşeyimiz de yok...

 

Rehberin Yürüyüşler Hakkında Uyarıları :

* Hemen hergün, bir yayladan diğerine kısa da olsa doğa yürüyüşlerimiz olacaktır. Bu yürüyüşlere, herhangi ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan, doğa yürüyüş tecrübesi ve ekipmanı olan herkes katılabilir.

* Yapılacak olan doğa yürüyüşleri orta zorluk seviyeli yürüyüşlerdir.

* Rehber, akşamları veya gün başlangıcında yapılacak olan doğa yürüyüşünün içeriği ve zorlukları hakkında bilgilendirecek ve katılma konsunda karar vermenize yardımcı olacaktır. 

 

Rehberin Hazırlık Tavsiyeleri :

* Yapacağımız yürüyüşler için hareket serbestisi sağlayan kolay kuruyan kıyafetler tavsiye ediyoruz.

* Doğada yürümek, şehirde yürümekten hem amaç, hem  teknik, hem de malzeme açısından farklılık gösterir. Bedenimizin doğaya uyum sağlayabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar vardır. Bu sebeple doğaya çıkmadan önce yapacağımız hazırlık kişisel organizasyonumuzun en önemli kısmını oluşturur. 

* Doğada yapacağımız etkinlikler fiziksel zorluktan ziyade, dikkat gerektiren uygulamalardır. 

 

Rehberin Malzeme Tavsiyeleri :

* 25-30 litrelik küçük bir sırt çantası,

* Doğada yürümeye elverişli, su geçirmez, sert tabanlı, bilek destekli ve konçlu yürüyüş botu. Rahatlığı, kullanışlılığı önceden kullanılıp denenmiş olmalı.  (Yedek ayakkabı)

* Ayaklarımızı ıslanmaktan korumak için dize kadar ayağı örten su geçirmez tozluk. (Tozluksuz gelmeyin ıslanırsınız.)

Kot harici yürümeye elverişli rahat bir pantolon. Kolay kuruyan sentetik kumaştan olması tercih sebebidir. (Yedekli)

* Kişi başı 1 litre sıvı taşıyabilecek, sızdırmadığından emin olduğunuz matara ya da termos, bulamazsak sağlam kapaklı pet şişe,

* İçlik, eğer varsa ter tutmayan sentetik kumaştan olan termal içlik ya da tişört olabilir.

* Dış giyim için sentetik tişört (uzun kollu), önden fermuarlı polar mont ya da benzeri (özellikle molalarda giyip çıkarması kolay) kıyafetler.

* Panço ya da su geçirmediğinden kesin emin olduğunuz bir yağmurluk.

Kalın çorap, (Yedekli)

* Küçük bir fener (tercihen alın feneri), güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi,

* Islak mendil, kağıt mendil, kişisel malzemeler, küçük bir havlu.

Soğuk göletlerde yüzmek için, mayo, şort, havlu, terlik... 

 

Rehberin Etkinlik Geneli İçin Hatırlatmaları :

* Organizasyonumuzun hem keyifli geçmesi hem de amacına ulaşması için bilmemiz gereken en önemli şey gideceğimiz yerlerin turistik hizmet veren yerler olmadığıdır. Yani, Türkiye'nin bu özel  bölgesinin doğal zenginliğinin korunabilmiş olması,

* Yıldızlı tüketim odaklı tatil anlayışının henüz bölgeye ulaşAmamış olmasından, bölgede yerel halk kendi imkanları ölçüsünde evlerini pansiyona dönüştürmüş ve samimiyetle ellerinden gelen hizmeti vermekte, daha doğrusu biz misafirlerini ağırlamaktadır. Sadece birkaç gün geçireceğimiz bölgede doğanın tadını çıkarmak ve bu coğrafyayı değişmeden görmek ve deneyimlemek için bunu bir fırsattır.

* Kısa pantolon ve kısa kollu giysileri yürüyüş esnasında uygun değildir. Vücudumuzu çalılardan korumak amacıyla uzun kollu ve uzun paçalı kıyafetleri tercih ediyoruz.

* Cam termosları kırılma riski sebebiyle tercih etmiyoruz.

* Yola çıkmadan gerçekten ihtiyacınız olacak malzemelerin listesini yapın ve öyle çantanızı hazırlayın. GEREKSİZ VE İHTİYACINIZDAN FAZLASINI GEREKSİZ YÜK YAPMAMAMA İÇİN EVDE BIRAKIN. Yanınızda yürüyüşler için 1 küçük SIRT ÇANTASI ve arabada bırakacağınız bir orta boy çanta olması en idealidir.

* MİNİBÜSTE EŞYALARIMIZI YERLEŞTİREBİLECEĞİMİZ SINIRLI  BİR ALANIMIZ VAR. DİĞERLERİNİ DE DÜŞÜNEREK YALNIZCA İHTİYACINIZ OLANLARI TAŞIYIN. ÇOK BÜYÜK BAVULLAR ARACA SIĞMIYOR BİLGİNİZ OLSUN.

* ÖRNEK: SUYA GİRECEKSENİZ, PLAJ HAVLUSU YERİNE KÜÇÜK BİR BAŞ HAVLUSUNU ÇANTANIZA ALABİLİRSİNİZ.

* Yağmurlukların su geçirmezliğinden emin olun. İnce kaplama malzemelerden yapılan bazı tür yağmurluklar su geçirmezlik özelliğini bir süre sonra kaybederler.

* Yağmurluklarımız bizi belli bir dereceye kadar koruyacaktır. Yağmurlu havalarda ıslanan kot gibi pamuklu pantolon çorap ve diğer giyim malzemeleri kurutmak çok güçtür. Bu sebeple kolay kuruyan sentetik pantolonları tercih edebilirsiniz. 1 adet fazladan pantolon  ya da eşofman bulundurunuz.

* Önden fermuarlı polar mont tarzı dış giysileri, kazak tarzı giyeceklere tercih etmekteyiz. Bu giysiler, mola gerektirmeden, yolda yürürken de fermuarın açılıp kapatılması suretiyle dış şartlara vücudun adapte edilmesini kolayca sağlarlar.

 

UNUTMAYIN DOĞADA ESAS OLAN UYUMDUR;

DOĞAYI KENDİMİZE UYDURMAK DEĞİL.

BU YAKLAŞIMLA ANCAK BU YAYLALARI KORUYABİLİRİZ.

 

 

Not(1): Bu etkinlik kişi en az 9, en fazla 12 kişi ile gerçekleştirilecektir.

Not(2): Rehber hava ve ortam şartlarına bağlı olarak programa uymakla birlikte programda düzenlemeler yapabilir...
Not(3): Uçak doldukça bilet fiyatları artmaktadır. Katılımcıların bu durumu dikkate almaları rica olunur.
.. 

 

Bölgeye Dair Rehberin Bilgilendirme Notları :   

* Vaktimizin çoğunu geçireceğimiz Karçal Dağları`nın eteklerinde bazı yerler UNESCO tarafından Biosfer rezerv alanı olarak belirlenen Türkiye`deki tek bölgedir. Ayrıca dünyadaki sayılı Biosfer Rezerv alanlarından biridir. Biyolojik çeşitliliğini muhafaza eden bölge 1998 yılında Tabiatı Koruma Alanı ilan edilmiştir. Bölge ormanları yaşlı ormanlar kategorisinde yer almaktadır.

* Borçka kasabası devasa Çoruh nehrinin üzerine kurulmuş 100mt. rakımlı, 10.000 nüfuslu küçük bir yerleşim alanıdır. Bizi dağlara uğurlayacak şehirle olan son irtibat, alışveriş vb noktamız burası olacaktır.

* Bu bölgede okyanus iklimine çok yakın bir iklim görülmektedir. Yaz ve kışlar arasındaki ısı farkı düşük ılıman bir bölgedir. Kışları metrelerce kar yağar. 600-700mt. rakımlı köylerde geçen yıl 2mt. yakın kar vardı. Borçka'nın iklimi birbirlerine yakın mesafede olmalarına karşın Artvin'den çok farklıdır. 2 kat daha fazla yağmur alır.

350mt.lik rakımıyla Macahel kapalı bir havzadır. Ulaşmak içn Türkiye'den tek yol 1800mt.lik geçitten aşmaktır. Kışları 5-6 aya yakın ulaşıma kapalı olan bölgeye erişim Batum üzerinden protokol geçişiyle sağlanır. Macahel'den yukarılara doğru devam eden bölge Borçka'dan çok daha fazla yağış almaktadır. (Yıllık 2500mm'nin üzerinde). Bu özellikler bölgeyi doğal olarak korunaklı yapmıştır, çeşitliliği beslemiştir.

* Koruma alanı içerisinde yer alan ve son 15 yıl içinde turizme kazandırılan diğer bir doğal güzellik 30 dk.lık bir patikayla ulaşılan Maral Şelalesi'dir. Kayın ve kestane ormanları arasındaki şelale 65mt.lik serbest düşüş yüksekliği açısından Türkiyenin 1nci, genel sıralamada ise 76mt.lik Barazama'nın (Kapuzbaşı) ardından 2nci yüksek şelalesidir. Bu nadir doğa beldesinde seyirci olmakla kalmayıp, şelaleye girip, tüm bedenimize bu tecrübenin işlemesine izin verme zamanı.

* Türkiye'nin her yerinde bir karagöl vardır. Borçka Karagöl'de bu bölgenin görülmeye değer diğer yerlerinden biri. Adı gibi kara değil, suya yansıyan ağaçlardan yemyeşil bir doğa parçasıdır burası. Göl çevresinde bir yürüyüş perspektifimizi değiştirmede çok iş görecektir.

* 2300mt.nin üzerinde yaylalarda yürüyüş yapacağız. Her yer sıcaktan kavrulurken biz akşamları soba başında olacağız :)

 

 

pd ----------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ pd


Maliyet : 

- Bu etkinliğin maliyeti, katılımcı sayısına istinaden; 9-10 kişi için 2550TL, 11-12 kişi için 2450TL'dir.

 

- Bu bir ön ödemeli etkinliktir ve katılmayı talep eden misafirlerin ön ödemelerini (500TL) yapmalarını müteakip katılımları kesinlik kazanacaktır.

- Ön ödemesini yapmak ve katılımını biran önce kesinleştirmek isteyen misafirlerimiz etkinlik sorumlusu ile koordine kurabilirler. Bununla  birlikte kalan kontenjan için ön ödeme yapılması "01.Ocak.2020" den itibaren talep edilecektir. Etkinliğin başlamasına 15 gün kala yapılan iptallerde ön ödemenin iadesi yapılmaz. Ancak iptal sonrası yeni katılım olursa iade olabilir.

 

Maliyete Dahil Olanlar :

- Tüm araç transferleri,
- 7 gece yayla evi
/pansiyon konaklaması (oda + kahvaltı + akşam yemeği), yayla ve dağlarda öğle yemeği kumanyaları,

- Tüm yerel rehberlik hizmetleri.

- Acente hizmet maliyetleri, 

 

Maliyete Dahil Olmayanlar :

 

- Diğer şehirlerden Trabzon'a geliş ve Trabzon'dan dönüş ulaşımı.

- Otel haricindeki tüm yiyecek ve içecekler.
- Konaklamalarda alınan ekstralar.
- Tüm kişisel harcamalar.


Bu etkinlik, Tursab A-1641 No’lu Acente (Titco Turizm) tarafından düzenlenmektedir.

  

pd ----------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ pd


Gün-2;

 

Gün-3;
 

 

Gün-4;

 

Gün-6;

 

 

Gün-7;

 

 
 
 
 
-pd-

 

YEDEK KATILIM NOTU

Etkinlik dolu ise, üyelerimiz kendilerini etkinliğe yedek olarak yazdırabilirler. Asıl listeden veya misafirlerden birisinin etkinlikten çıkması halinde yedek listedeki üyemiz asıl listeye alınacak ve e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir...

POYRAZ DOĞA NOTU

Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde, kâr ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlenlendirilir...

Poyraz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü bireyleri “Doğada Çöp Bırakmaz!”. Etkinliklerinde arkadaşlarına saygı gösterir, sporcu ruhuyla grup disiplini içinde hareket eder. Doğa etkinliklerimizde öğle molalarımız haricinde sigara içilmez...

POYRAZ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

  • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

  • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

  • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

  • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

  • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

pd ------------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ pd

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız

Önemli uyarı;
Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde kar ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlendirilir...
 
"www.poyrazdoga.org" sitesi haricinde başka bir kanaldan yapılan etkinlik katılım bildirimleri dikkate alınmaz. Katılım bildirdiği halde etkinliğe gelmeyen veya etkinliğin başlamasına 48 saatten daha az bir süre kala, iptal talebinde bulunanlar etkinlik maliyetinin paylaşıma esas olan kısmını etkinlik sorumlusuna ödemek durumundadırlar...

Bu kapsamda; katılımcılarımızın, planlanandan bağımsız olarak, etkinliklerimiz süresince doğa ortamının sürpriz olumsuz şartlar yaratabileceğini, konaklanan tesislerin ve ulaşım araçlarının beklentileri karşılayamayabileceğini, rehber / etkinlik liderinin grubun güvenliği için programda değişiklikler yapabileceğini (iptal seçeneği dahil) mutlaka dikkate almalıdırlar. Bütün katılımcılardan grupla uyumlu hareket etmeleri beklenmektedir...
 
Etkinlik rehberi farklı bir uygulama yapmadığı sürece, doğa yürüyüşlerimizde, tütün mamullerinin ve alkollü içeceklerin tüketimi yasaktır...
 
Etkinliklerimiz, TÜRSAB A-8407 nolu Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi UGO Turizm tarafından gerçekleştirilmektedir...
 

Etkinlik Bilgileri

ONAYLAMALI ETKİNLİK
ETKİNLİK DOLU
Yedek Listeye Kayıt Ol

Reklam Alanı

Etkinliğe Katıl
ANS Dizayn internet hizmetleri
Copyright 2013, POYRAZ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ©    Versiyon 2.0
Soru Sor
Bizi Google+'da bulun