Arka Planı Göster/Gizle

KARADENİZ YAYLALARI 2013-2

Etkinlik Türü : YURTİÇİ KÜLTÜREL ETKİNLİK
Etkinlik Tarihi : 10 Ağustos 2013 , Cumartesi
Etkinlik Süresi : 9 GÜN 8 GECE
Katılımcı Limiti : 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Konum : KARADENİZ / TRABZON / RİZE / BATUM
Not : KARADENİZ RÜYASI....

Etkinlik Tanıtımı :

KARADENİZ YAYLALARI 2013-2

10-18 Ağustos 2013 (9 Gün 8 Gece)

KARADENİZ RÜYASI...

Bu etkinlik genel yapısıyla yayladan yaylaya yürüyerek intikal şeklinde gerçekleştirilecektir. Çeşitli nedenlerle herhangi bir gün yürüyemeyecek olanlar özel transfer aracımızla gün sonunda varılacak yaylaya veya konaklama noktasına gidebileceklerdir.

 

Etkinlik 9 gün ve 8 gece konaklamalıdır ve 8 gece konaklamanın yalnızca 1 gecesi çadır, diğer 7 gece ise otel, motel ve pansiyonlarda konaklama şeklinde olacaktır. 2 gece ridos termal otelde konaklanacaktır.


Etkinlik kapsamında; Kito Yaylası, Çiçekli Yayla, Yıldızlı Gölde yüzme molası, Haçevanak Yaylası, Elevit Yaylası, Palovit Yaylası, Samistal Yaylasında gün batımı, Hazindak Yaylası, Pokut Yaylası Platoda Mola, Sal Yaylasında gün batımı, Yukarı Kavrun Yaylasında horon, Yukarı Çeymakçur Yaylası, Ayder Yaylasında horon, Batumda dönme dolap, Moryayla Yedigöllerde yüzme yapılacak etkinliklerdir. 

 

1. Gün / 10-Ağustos-Cumartesi: Sabah Saat 09:00 civarı Trabzon havaalanında buluşma ve araca yerleştikten sonra Karadeniz sahil yolunu takip ederek Fırtına vadisine giriyoruz. Çinçiva kahvesinde öğle yemeği molası ardından, Zilkale ve Palovit şelalesini gezerek Kito yaylası Koçira pansiyona ulaşıyoruz. Çay molası ile yorgunluğumuzu üzerimizden atıyoruz ve ufak bir yürüyüş yapmaya çıkıyoruz. Boş mide orkestrası müzik yapmaya başlayınca akşam yemeğine geçiyoruz. 2000 Metre civarında bulutların hizasında ilk uykumuza dalıyoruz.

http://www.kocira.com/

  

2. Gün / 11-Ağustos-Pazar: Sabah saat 08:30 kahvaltı sonrası aracımızla Çiçekli Yaylaya çıkıyoruz. (Buradan Başlayacak olan yürüyüşümüz yaklaşık 4-5 saat sürecektir). Çiçekli Yayladan Çapuğ Aşıtını geçiyoruz ve Yıldızlı Göle varıyoruz. Öğle yemeği ve yüzme molası ardından yolumuza devam ederek Haçevanak Yaylası önünden geçerek, Elevit yaylasına iniyoruz. Çay molası ardından dileyenler yürüyerek, dileyenler ise araçla Çat düzü Toşi Pansiyon’a gidiyoruz ve pansiyona yerleşiyoruz. Akşam yemeği ardından kamp ateşinin sıcaklığı ve Fırtına deresi senfoni orkestrası eşliğinde tatlı bir uykuya dalıyoruz.

http://www.tosipansiyon.com/index.html

 

3. Gün / 12-Ağustos-Pazartesi: Sabah aracımızla yola çıkıyoruz ve Elevit Tirevit Palovit Aşıtını geçerek Palovit (Meleskur) Yaylasına varıyoruz. Çay molası ardından Samistal yaylasına geçiyoruz. Kampımızı kurup ve gerekli hazırlıkları tamamladıktan sonra Atkoşum ve Kavrun Aşıtına çıkıp Kaçkarlar silsilesine seyre dalıyoruz. Sonrasında kampımıza geri dönüyoruz ve akşam yemeğini yedikten sonra kamp ateşi etrafında hep bir ağızdan türküler ve şarkılar söyleyerek yıldızların arasında uykuya dalıyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=ek44yV_73h4

 

4. Gün / 13-Ağustos-Salı: Ve yüksekte uyanmanın keyfi ile kahvaltımızı yapıp kampımızı toplayıp Hazindak yaylasına doğru yola koyuluyoruz. Aynı zamanda eski İpek Yolu güzergahı da olan patikadan yürüyerek Demirkapı’dan geçiyoruz ve  Hazindak yaylasına ulaşarak  öğle yemeği molası veriyoruz. Buradan devam ederek Maçkun Boğaz, Lasur, Tahtalar ve Tanevit’ten geçerek Pokut Yaylası Platoda Molaya varıyoruz. (Platoda Mola-Cennetin Bekleme salonu) Odalarımıza yerleşiyoruz ve muhteşem yöresel yemek çeşitleri ile akşam yemeğini alıyoruz. Yıldızlara dokunarak Türk kahvelerimizi yudumluyoruz ve tatlı bir uykuya dalıyoruz.

http://tr-tr.facebook.com/pages/Platoda-Mola/255041607859633

 

5. Gün / 14-Ağustos-Çarşamba: Sabah kahvaltı ardından aracımızla Ortan Köyüne gidiyoruz. Buradan yürüyerek Hacina Köprüsü, Şelalesi, Hacaloğlu Konağı ve Serkan Malikanesine ulaşıp mangal sefası yapıyoruz. Yemek sonrası aracımızla Ayder’e ulaşıyoruz. Kısa bir mola ardından Kaçkar Dağlarının son yerleşim yeri olan Yukarı Kavrun Yaylasına çıkıyoruz. Şahin Cafe pansiyona yerleşiyoruz ve Kaçkar Dağlarına karşı akşam yemeğine başlıyoruz. Yemek sonrası tulum eşliğinde iyice yoruluncaya kadar horon oynuyoruz ve gecenin sonunda uykumuzun bizi çağırdığı yere doğru yol alıyoruz.

http://www.sahincafepansiyon.com/

 

6. Gün / 15-Ağustos-Perşembe:  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Çengovit göllerine doğru yola koyuluyoruz. Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan Adsız Göle sonra Büyük deniz gölüne geçiyoruz. Buradan Kavrun Aşıtından geçerek (3200m) Karadeniz gölüne iniyoruz. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Yukarı Çeymakçur yaylasına inişe geçiyoruz. Buradan yolumuza devam edip aracımızla buluşuyoruz ve Ayder yaylasına iniyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ayder de kaplıca dinlencesi yapabilirler. Otele yerleşiyoruz ve Ayder kazan biz kepçe dolaşıyoruz. Akşam yemeği sonrasında öğrendiğiniz kadarı ile horonun sınavını yapıyoruz. (birinciye ödül, sonuncuya ceza var) Gecenin uzayan saatlerine kadar eğlenip uyuyoruz.

http://www.ayderahsapotel.com/

 

7. Gün / 16-Ağustos-Cuma: Sabah kahvaltı sonrası Karadeniz sahil yolunu takip ederek Ardeşen, Fındıklı, Hopa ve Sarp Kapısına ulaşarak, buradan Gürcistana geçiş yapıyoruz. Botanik Bahçesi Sahil Yürüyüşü, arada öğle yemeği ardından tekrar Batum Kalesi, Şehir Katedrali ve dev dönme dolap turu sonrası ülkemize geri dönüş yapıyoruz. (Kimse ısrar etmesin arkamda bırakmam) Sahil yolunu takip edip İkizdere Ridos termal spa otele varıyoruz. Aynı zamanda bir kaplıca bulunan otelimizde iyice keyif yapıp, Yurtdışı yorgunluğumuzu üzerimizden atıyoruz. Canlı müzik eşliğinde akşam yemeği ve konaklama.

http://www.ridosotel.com.tr/

 

8. Gün / 17-Ağustos-Cumartesi: Sabah kahvaltı ardından aracımızla Ovit Aşıtı Moryayla Yedigöller bölgesine varış. Kendinizi kutsanmış gibi hissedeceğiniz bir zirveye (3200m) ulaşıyoruz. Sol tarafanızda Demir Dağı, tam karşınızda Verçenik Dağı ve sağ tarafınızda Kaçkar zirve size selam vermek için bekliyor olacak. Buradan göllere yürüyüş ve kır Pikniği yapıyoruz. Dileyenler yada cesareti olanlar buz gibi suda 10 yaş gençleşmek için yüzebilirler. Tekrar aracımızla Ridos Termal spa otele dönüş canlı müzik eşliğinde akşam yemeği ve konaklama.

http://www.ridosotel.com.tr/

 

9. Gün / 18-Ağustos-Pazar: Sabah kahvaltısı sonrasında misafirlerimizin uçak saatlerine göre aracımızla Trabzona Hareket. Buradan Atatürk köşkü ve Ayasofya müzesi ziyareti. Daha sonra zamana göre Boztepe de Trabzon manzarası eşliğinde semaverde çay keyfi  ardından Trabzon Havaalanına Dönüş. 1 saat 45 Dakika sonra İstanbulda Rüyadan uyanış…

 

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR :

Trabzon'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar, Rehberlik hizmetleri, otel ve pansiyonlarda konaklama, kahvaltılar, öğle yemekleri ve kumanyalar, akşam yemekleri, çay ve ikramlar Dahildir.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR :

Batuma geçiş harcı (15 TL), müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler fiyata dahil değildir.

 

NELER GETİRİLMELİ:

Gürcistana Geçiş yapabilmek için deforme olmamış  Nüfüs cüzdanı veya Pasaport. (Ehliyet ve benzeri kimlikler geçerli değildir). Kamp için Çadır ve uyku tulumunuz. Kupa veya Bardak. Matara olarak ufak su şişesi kullanabilirsiniz. Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Zaman zaman taşlık, ıslak ve sert zeminlerde yürüyeceğimiz için spor ayakkabıları bu iş için kesinlikle uygun değildir. Spor ayakkabısı yerine kışlık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk, aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak,polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

 

NOT: Katılımcı misafirlerimizin lütfen tüm Gardroplarını getirmemeleri, sadece gerekli malzemelerini getirmeleri rica olunur.

NOT : Grup liderimiz Serkan Akay, hava ve ortam şartlarına bağlı olarak, gerektiğinde, tur programında düzenleme yapabilir. 

 

Diğer tüm soru ve talepleriniz için:

SERKAN AKAY : 0536 624 2405

serkanbegiakay@hotmail.com 

 

 

 

YEDEK KATILIM NOTU

Etkinlik dolu ise, üyelerimiz kendilerini etkinliğe yedek olarak yazdırabilirler. Asıl listeden veya misafirlerden birisinin etkinlikten çıkması halinde yedek listedeki üyemiz asıl listeye alınacak ve e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir...

POYRAZ DOĞA NOTU

Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde, kâr ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlenlendirilir...

Poyraz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü bireyleri “Doğada Çöp Bırakmaz!”. Etkinliklerinde arkadaşlarına saygı gösterir, sporcu ruhuyla grup disiplini içinde hareket eder. Doğa etkinliklerimizde öğle molalarımız haricinde sigara içilmez...

POYRAZ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

  • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

  • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

  • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

  • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

  • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

pd ------------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ pd

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız

Önemli uyarı;
Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde kar ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlendirilir...
 
"www.poyrazdoga.org" sitesi haricinde başka bir kanaldan yapılan etkinlik katılım bildirimleri dikkate alınmaz. Katılım bildirdiği halde etkinliğe gelmeyen veya etkinliğin başlamasına 48 saatten daha az bir süre kala, iptal talebinde bulunanlar etkinlik maliyetinin paylaşıma esas olan kısmını etkinlik sorumlusuna ödemek durumundadırlar...

Bu kapsamda; katılımcılarımızın, planlanandan bağımsız olarak, etkinliklerimiz süresince doğa ortamının sürpriz olumsuz şartlar yaratabileceğini, konaklanan tesislerin ve ulaşım araçlarının beklentileri karşılayamayabileceğini, rehber / etkinlik liderinin grubun güvenliği için programda değişiklikler yapabileceğini (iptal seçeneği dahil) mutlaka dikkate almalıdırlar. Bütün katılımcılardan grupla uyumlu hareket etmeleri beklenmektedir...
 
Etkinlik rehberi farklı bir uygulama yapmadığı sürece, doğa yürüyüşlerimizde, tütün mamullerinin ve alkollü içeceklerin tüketimi yasaktır...
 
Etkinliklerimiz, TÜRSAB A-8407 nolu Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi UGO Turizm tarafından gerçekleştirilmektedir...
 

Etkinlik Bilgileri

ETKİNLİK TAMAMLANDI

Reklam Alanı

Etkinliğe Katıl
ANS Dizayn internet hizmetleri
Copyright 2013, POYRAZ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ©    Versiyon 2.0
Soru Sor
Bizi Google+'da bulun