Arka Planı Göster/Gizle

İKİZDERE 7NCİ ÇAĞRANKAYA YAYLASI KAR YÜRÜYÜŞÜ FESTİVALİ

Etkinlik Türü : YURTİÇİ DAĞ FAALİYETİ
Etkinlik Tarihi : 23 Şubat 2018 , Cuma
Etkinlik Süresi : 4 Gün
Katılımcı Limiti : 10 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Konum : İKİZDERE / ÇAĞRANKAYA YAYLASI / RİZE
Not : BU BİR ÇAĞRANKAYA KAR YÜRÜYÜŞÜ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI DERNEĞİ ETKİNLİĞİDİR

Etkinlik Tanıtımı :

İKİZDERE 7NCİ ÇAĞRANKAYA YAYLASI KAR YÜRÜYÜŞÜ FESTİVALİ

İKİZDERE 7NCİ ÇAĞRANKAYA YAYLASI KAR YÜRÜYÜŞ FESTİVALİ

23-26 ŞUBAT 2018 (CUMA-PAZARTESİ)

BÜYÜK YAYLA-ÇAĞRANKAYA YAYLASI-AŞAĞI YAYLA-İKİZDERE...

 

BU BİR

ÇAĞRANKAYA KAR YÜRÜYÜŞÜ DAĞCILIK ve DOĞA SPORLARI DERNEĞİ

ETKİNLİĞİDİR

 

Geçen sene muhteşem doğa manzaralarına tanık olduğumuz ve kalıcı samimi dostluklar kurduğumuz, artık uluslararası katılımcılar düzeyinde gerçekleştirilen ve bu yıl yeniden düzenlenecek olan "7NCİ ÇAĞRANKAYA KAR YÜRÜYÜŞÜ" festivaline dileyenlerle Poyraz Doğa ailesi olarak katılacağız. 

 

Dernek Yetkilileri Diyor ki;

"ÇAĞRANKAYA KAR YÜRÜYÜŞÜ", katılımcılarına "Bir Kış Masalı" hikayesi sunmaya devam ediyor. Kar üzerinde yaklaşık 2000mt - 2500mt irtifa aralığında toplamda 20km. kar yürüyüşü yapılacaktır. Doğa şartlarının oldukça zor ama bir o kadarda zevkli olacağı yürüyüşümüz zaman zaman tulum eşliğinde türkü ve horonlarla süslenecektir. Bir geceyi misafir edileceğiniz otantik yayla evlerinde, doğal şartlarda geçirtdikten sonra pazar günü yuvaya dönüş yürüyüşümüzle dağlara veda edeceğiz...

 

Sizinde "BİR KIŞ MASALI" Hikayeniz Olsun..

6ncı Çağrankaya Yaylası Kar Yürüyüşünden (Görsel Kaynak : Gülcan ACAR)

 

 

Ulaşım :

Katılımcıların etkinlik başlangıcında Trabzon havaalanından ikizdere'de rezerve edilen otele ve etkinlik hitamında da Trabzon havaalanına transferleri (imkanlar dahilinde) organizasyon yetkilisinin sağlayacağı araç ile veya bizim için sağlanacak makul fiyat karşılığı bir minibüs ile sağlanacaktır. (İkinci seçenek daha hızlı sonuç verir.)

 

6ncı Çağrankaya Yaylası Kar Yürüyüşünden (Görsel Kaynak : Gülcan ACAR)

 

NOT : Dileyenler daha yorucu ama ekonomik olabilen Havataş ile İyidere'ye oradan minibüsle İkizdere'ye ve oradanda tekrar minibüslerle konaklanacak Ridos Thermal otele gidebilirler...

 

Grubun ana planı gereği; katılımcıların bölgeye gelişlerinde, en geç 23 Şubat 2018 - Cuma öğlen saat 12:00'dan önce Trabzon havaalanında olacak ve bölgeden ayrılışlarında ise en erken 26 Şubat 2018 - pazartesi en erken saat 13:00'da Trabzon havaalanından olacak şekilde uçak biletlerini almış olmaları beklenmektedir.

 

Bunun dışındaki tüm değişik program ve ulaşım alternatiflerini tercih edecekler, gruptan ayrı hareket edecekjlerinden programlarını ve ulaşımlarını kendileri sağlamak durumundadırlar.

 

TAVSİYE EDİLEN UÇAK SEFERLERİ : 

GİDİŞ:

24 Şubat 2017 - Cuma gidiş

+PGS / PC2810 / 06:35-08:20 / S.GÖKÇEN - TRABZON

+AJET / TK7422 / 07:00-08:45 / S.GÖKÇEN - TRABZON

+THY / TK2826 / 08:00-09:45 / ATATÜRK - TRABZON

+PGS / PC2814 / 08:05-09:45 / S.GÖKÇEN - TRABZON

+PGS / PC2816 / 09:45-11:30 / S.GÖKÇEN - TRABZON

Tarih yaklaştıkça ilave veya eksilen seferler olabilir. 

 

DÖNÜŞ:

27 Şubat 2017 - Pazartesi dönüş 

+THY / TK2829 / 15:35-17:30 / TRABZON - ATATÜRK

+PGS / PC2823 / 15:30-17:20 / TRABZON - S.GÖKÇEN

+PGS / PC2825 / 18:00-19:50 / TRABZON - S.GÖKÇEN

+THY / TK2835 / 20:05-22:05 / TRABZON - ATATÜRK

+ATLAS / KK63 / 20:15-22:05 / TRABZON - ATATÜRK

+ONUR / 8Q83 / 21:50-23:40 / TRABZON - ATATÜRK

+PGS / PC2827 / 20:00-21:50 / TRABZON - S.GÖKÇEN

+AJET / TK7435 / 21:05-22:55 / TRABZON - S.GÖKÇEN

+THY / TK2833 / 21:15-23:20 / TRABZON - ATATÜRK

+PGS / PC2829 / 22:30-00:15 / TRABZON - S.GÖKÇEN

Tarih yaklaştıkça ilave veya eksilen seferler olabilir ve bilet fiyatları artar...

 

Program :

23.02.2018 - Cuma
Katılımcıların önerilen uçak tarifelerinden birisi ile Trabzon'a ulaşmaları, organizasyonun anlaştığı İkizdereli minibüslerden birisi ile Trabzon'dan İkizdere'ye intikal, Ridos Termal otele yerleşme, serbest zaman, çevre gezileri ve İkizdere'den etkinlik maksatlı ihtiyaçlarının karşılanması.

Malum kış sezonu İkizdere esnafı için oldukça düşük sezon. Marketten minci, kavurma vb, nalburdan ip, çuval vb, kahveden çöplü taze çay vb alalım ki esnafı seneyede orada bulabilelim...


24.02.2017 - Cumartesi
06:30 Kalkış. 
07:00 Otelde kahvaltı ve İkizdere'ye hareket.

 

Dernek notu : Katılımcılar isterlerse cumartesi gecesi otelden 1 gece için çıkış yapabilirler. Bavulları otelde emanette kalabilir ve otel yönetimi 1 gece çıkıp ertesi gece tekrar giriyorsunuz diye kırgınlık göstermez...

 

Ridos Otel fiyatları :

- Tek kişilik oda 185TL,

- iki kişilik oda 220TL,

- üç kişilik oda 310TL.

 

Otel Şartları : Otel fiyatlarına sabah ve akşam yemekleri açık büfe olarak havuz sauna hamam hizmetleri dahildir. Katılımcılar cuma günü giriş yapacak, yürüyüş günü cumartesi sabah çıkış yapacak, yürüyüş esnasında kullanılmayacak eşyalar lobiye indirilip otel yönetimine teslim edilecek. Yürüyüş dönüşü pazar günü tekrar giriş yapılacaktır. Giriş çıkış yapmak isteğe bağliıdır. Dileyen ücretini vermek kaydıyla odasını rezerve tutabilir. 30 Ocak 2018 tarihinden sonra iptal kabul edilmeyecek, iptal etmek isteyenler 1 gecelik ücreti ödemek zorunda kalacaktır.

 

Poyraz Doğa notu : Otelden ayrılırken, katılımcılar, ertesi gün akşam otele döneceklerini dikkate alacaklar ve kar yürüyüşü donanımı ile otelden ayrılacaklardır. Çantalarında müteakip 4 öğün yemek (ctesi öğle, akşam, pazar kahvaltı ve öğle) bulunacaktır. Bu öğünleri abartmamakta fayda var. Zira yayla evlerinin donmuş wcleri kullanılamamaktadır.

07:00 İkizdere'de alışveriş. Katılımcılar her türlü yiyecek ihtiyacını İkizdere'den temin edebilirler. 

08:30 Belediye önünde festival açılış konuşmaları. İkizdere'de "Dağ Horozu Totemi" önünde tam katılımlı, Türk bayraklarıyla, şenlik havasında, tulum eşliğinde, kortej yürüyüşü.

09:00 İkizdere'den minibüslerle Büyük yayla'ya hareket. (Bu transfer ücretlidir. Yaklaşık 20TL olan minibüs ücretini herkes kendi ödeyecektir.)

 

Not : Alt yoldan araçlarla Büyük yayla'ya yakın mesafeye kadar gidilip, üst yoldan yaya gelineceği için, bu intikal özel araçlarla yapılmayacaktır. Yürüyüşe katılacak tüm katılımcılar minibüslere binecektir. Sırt çantamız, kar kıyafetlerimiz, yiyeceklerimiz mutlaka yanımızda olmalıdır. Yaylada kalacaklar mutlaka kış şartlarına göre hazırlık yapmalıdırlar.

 

2015 - 5nci Çağırankaya Kar Yürüyüşü Etkinliğinden Bir Enstantane!...

(Görsel Kaynak : Organizasyon Yetkilisi)

 

 

 

11:00 Minibüslerle Büyük Yayla yakınındaki helikopter iniş pistine varış ve İkizdere Belediye Başkanı'nın köy usulü kahvaltı ikramları.

Geceyi burada, Büyük Yayla'da geçirecek (isteyenler) birinci grup katılımcılar için yeterli sayıda yayla evi hizmete sunulacaktır.


İkinci grup, rehber eşliğinde kar yürüyüşü ile Çağrankaya Yaylası'na (Kürtler Yaylası) gidecek ve geceyi buradaki yayla evlerinde geçireceklerdir.


Üçüncü grup ise yine rehber eşliğinde Aşağı Yayla'ya doğru kar yürüyüşü yapacak ve geceyi buradaki yayla evlerinde geçireceklerdir. Geceyi çadırda geçirmek isteyenler, kamp kurarak, çadırlarıyla birlikte geleceklerdir. 

Cumartesi Akşam Yemeği : Herkes kendi sırt çantasında getirdiği yiyecekleri tüketecektir.

 

NOT : Genelde misafir olunan yayla evine gelen herkes çantadakilerini ortaya döker ve herkes herşeyden yer ve içer.

"Kaldır Kolları Türk Hava Yolları"

Cumartesi Gece Eğlencesi : Her grup kendi yaylasında değişik etkinlikler ve eğlenceler düzenleyecektir. Üç yayladan da görülecek şekilde havai fişek gösterileri, tulum ve kemençe ile horonlar oynanacak, tulumlar şişecektir. Muhtemelen her yayla evinde canlı tulum veya başka kaynaklı müzik eğlencesi olacaktır...

 

Cumartesi Gece Konaklaması : Herkes misafir edildiği yayla evinde yanında getirdiği mat üzerinde, uyku tulumları içinde istirahat edecektir... 

 

NOT : Organizasyon her grup, kulüp ve kişiye bizzat misafir edilecekleri, bir yayla evi tahsis etmektedir. Hangi yaylada ve kimin yayla evinde misafir edileceğinizi şenlikler başlamadan önce grup, kulüp liderinizden veya organizasyon yetkilisinden öğrenmenizde fayda var. 


26.02.2017 - Pazar

07:00 Kalkış ve kahvaltı. Herkes sırt çantasında getirdiği kahvaltısını tüketecektir.

08:00 Büyük Yayla ve Çağrankaya Yaylası'nda kalan katılımcılar Aşağı Yayla'ya doğru rehber eşliğinde toplu olarak hareket edecektir. Yaklaşık 2 saat kar üzerinde yürüyuüş yapılacaktır.
10:00 Aşağı Yayla'da tüm katılımcıların buluşması, büyük horon, büyük gösteriler ve çay molası...

12:00 Aşağı yayla'dan nefis manzaralar eşliğinde İkizdere'ye hareket. Yaklaşık 4-5 saatlik kar yürüyüşü yapılacaktır. Yürüyüş boyunca gruptan ayrılmalar, kopmalar olmayacaktır. Fotoğraf için hoş görülü olunsa da fazla zaman harcanmayacaktır.

17:00 İkizdere'ye varış. İkizdere meydanda toplu veda horonu. Otele yerleşme. Otelimiz termal otel olduğundan havuz, sauna ve açık hava sıcak havuzları da hizmete açık olacaktır.

21:00 Otelde akşam yemeği, yerel sanatçılar eşliğinde canlı müzik ve tabiki horon ile veda gecesi eğlencesi. Kulüp temsilcilerine derneğin katılım beratlarını takdim etmeleri ve 

 

27.02.2017 - Pazartesi 
Serbest zaman. 
Bölgede kalmayı seçen katılımcılar, İkizdere Cimil vadisi, Şelaleler, Petran, Rize veya Trabzon Sümela Manastırı ziyareti yapabilir, yöresel ürünler alabilirler.


Not : Çağrankaya Kar Yürüyüşleri, İkizdere Sevdalısı, "Çağrankaya Kar Yürüyüşü Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği" tarafından organize edilmektedir.Organizasyon : Çağrankaya Kar Yürüyüşü Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği

 

 

Poyraz Doğa Koordinatörü : Bünyamin ŞAHİN (0532-733 36 71)

  

Çağırankaya Yayla Evleri (Görsel kaynak : Poyraz Doğa)

 

 

POYRAZ DOĞA KATILIMCILARININ UYGULAYACAĞI PROGRAM :

 

23 Şubat 2017 - Cuma ; Katılımcıların öğleden (12:00) önce (uçak veya otobüs) Trabzon'a intikalleri, bize özel (ücreti bize ait) transfer aracı ile İkizdere'deki otele (Ridos Termal Otel) intikal, otele yerleşme ve dinlenme. 


25 Şubat 2017 - Cumartesi ; Sabahtan otelde alınan kahvaltı sonrasında İkizdere'deki törenlere katılım, minibüslerle (ücreti bize ait) parkur başına intikal, kar yürüyüşü ile yaylaya intikal, akşam yayla evlerinde (tüm yayla evleri misafirlerin kullanımına açılacaktır) konaklama. Akşam yemeği herkesin çantasında getirdiği.


26 Şubat 2017 - Pazar ; Sabah kahvaltıdan (herkesin çantasında getirdiği) sonra, yayladan ayrılış, kar yürüyüşü ile İkizdere'ye intikal, otele varış, otelde akşam yemeği, eğlence ve dinlenme.


27 Şubat 2017 - Pazartesi ; Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra hava ve yol durumuna göre otelden ayrılış, Trabzon'a intikal, 12:00 sonrası uçak/otobüs ile İstanbul'a dönüş.

 

DERNEK YETKİLİLERİNİN UYARILARI :

 

 

YEDEK KATILIM NOTU

Etkinlik dolu ise, üyelerimiz kendilerini etkinliğe yedek olarak yazdırabilirler. Asıl listeden veya misafirlerden birisinin etkinlikten çıkması halinde yedek listedeki üyemiz asıl listeye alınacak ve e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir...

POYRAZ DOĞA NOTU

Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde, kâr ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlenlendirilir...

Poyraz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü bireyleri “Doğada Çöp Bırakmaz!”. Etkinliklerinde arkadaşlarına saygı gösterir, sporcu ruhuyla grup disiplini içinde hareket eder. Doğa etkinliklerimizde öğle molalarımız haricinde sigara içilmez...

POYRAZ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

  • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

  • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

  • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

  • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

  • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

pd ------------------------------------------------------------------- pd | pd ------------------------------------------------------------------ pd

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız

Önemli uyarı;
Poyraz Doğa, arkadaşlık çevresi ile sınırlandırılmış bir gruptur. Tüm etkinliklerimiz gönüllülük esası ile, doğa ve kültür sevgisini yakın çevresine yaymak isteyen, araştırma yapan ve etkinlikler organize eden arkadaşlarımızın öncülüğünde gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerimizde kar ve kişisel kazanç yoktur. Ticari kişiliğimiz olmayıp, etkinlik masrafları paylaşım esasına göre maliyetlendirilir...
 
"www.poyrazdoga.org" sitesi haricinde başka bir kanaldan yapılan etkinlik katılım bildirimleri dikkate alınmaz. Katılım bildirdiği halde etkinliğe gelmeyen veya etkinliğin başlamasına 48 saatten daha az bir süre kala, iptal talebinde bulunanlar etkinlik maliyetinin paylaşıma esas olan kısmını etkinlik sorumlusuna ödemek durumundadırlar...

Bu kapsamda; katılımcılarımızın, planlanandan bağımsız olarak, etkinliklerimiz süresince doğa ortamının sürpriz olumsuz şartlar yaratabileceğini, konaklanan tesislerin ve ulaşım araçlarının beklentileri karşılayamayabileceğini, rehber / etkinlik liderinin grubun güvenliği için programda değişiklikler yapabileceğini (iptal seçeneği dahil) mutlaka dikkate almalıdırlar. Bütün katılımcılardan grupla uyumlu hareket etmeleri beklenmektedir...
 
Etkinlik rehberi farklı bir uygulama yapmadığı sürece, doğa yürüyüşlerimizde, tütün mamullerinin ve alkollü içeceklerin tüketimi yasaktır...
 
Etkinliklerimiz, TÜRSAB A-8407 nolu Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi UGO Turizm tarafından gerçekleştirilmektedir...
 

Etkinlik Bilgileri

ETKİNLİK TAMAMLANDI

Reklam Alanı

Etkinliğe Katıl
ANS Dizayn internet hizmetleri
Copyright 2013, POYRAZ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ©    Versiyon 2.0
Soru Sor
konteyner Bizi Google+'da bulun