Arka Planı Göster/Gizle
HVKK F16 JET ÜSSÜ GEZİSİ-2018 | Raporu

BANDIRMA 6. ANA JET ÜS KOMUTANLIĞI ZİYARETİ

 

Balıkesir Bandırma'da bulunan Hv.K.K. 6. Ana Jet Üs Komutanlığı'nı Poyrazdoğa'dan Bünyamin Şahin'in aldığı özel izinle gezdik. 

Üs, 1911 yılında kurulan Türk Hava Kuvvetlerine bağlı, 25 kadar pilotu olan ve pilotların eğitim aldığı bir üs... Afrin operasyonunda 12 uçuş yapmışlar. 

Önceden ziyaretçilerin adı ve T.C. kimlik numaraları gönderiliyor. Yabancı uyruklular gezemiyor. 

İstanbul'dan otobüsle üssün kapısına kadar gittik. Kapıda üsse ait otobüse geçtik ve üssü resmi otobüsle gezdik.

Girışte cep telefonları toplanıyor, kimsenin içeride fotoğraf çekmesine izin verilmiyor. Ama ziyaret sırasında fotoğraf çeken bir görevli eşlik ediyor. Fotoğrafların kontrolü yapıldıktan sonra bize de göndereceklermiş. 

Jet pilotların ileri eğitim aldığı simülatörlerde uçak kullandık. Çok heyecanlıydı. Sertifika bile verdiler. 

Tüm üssü gezdik, pilotlar tüm soruları cevapladı, bir F16'nın yanında her tarafını didikledik. Çıkıp fotoğraf çektirenler oldu. Ben çektirmedim. 

Duvarlarda askeri personelin dönem fotoğrafları vardı. Üstü siyah bantla kapatılmış olanlar ihraç edilenlermiş. 

Malzemeleri gösterdiler, 120bin dolarlık kask ilgimizi çekti. Kaskın ön panelinde uçuş bilgileri yer alıyormuş. Bilim kurgu flimlerindeki gibi...

Görevli tüm personelin çalışma şevki, yardımcı olma heyecanı, enerjileri hepimizi mutlu etti ve güven duymamızı sağladı.

Poyrazdoga'ya, Bünyamin Şahin'e, 6. Ana Jet Üs personeline, fotoğraf isteklerini bıkmadan karsılayan askere, simülasyonda onlarca kisiye yardımcı olan görevlilere, 2 saate yakın bize vakit ayıran pilota, jet içinde bilgi veren pilota, basindan sonuna éslik eden askeri personele herkese teşekkurler !...

 

İyi ki varsınız ...

Reklam Alanı

ANS Dizayn internet hizmetleri
Copyright 2013, POYRAZ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ©    Versiyon 2.0
Soru Sor
Bizi Google+'da bulun